| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Salut^^.Am o intrebare ciudata... Universul ne aude dorintele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Universul nu aude nimic, materia este moarta, deci nu te aude universul, capacitatea de te auzi cineva o are doar o vietate vie

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru RAY):

Multumesc pentru ajutor!happy

| RAY a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Npc, sper ca e ceva undeva in univers, care peste cateva milioane de ani ne va vedea mesajele de pe TPU

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Materia este vie; dar... poate cunosti tu un element care este in repaos total si eu inca nu am aflat!?

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Materia este moarta

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Si eu mai chiuleam la orele de fizica; dar tot primul din clasa eram, cu notele.winking laughing tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Pe vremea in care tu inca nu coborai prin maduva coloanei vertebrale, pentru a deveni spermatozoid fertil, Henri Coanda imi spunea la o ceasca de ness si un pahar de martinni : "Adevarul are tot atatea forme de abstract, precum abstractul, forme de absurd. ". laughing tongue

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Tu te-ai vazut cu el?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Da. Am fost chiar prieteni de familie. El impreuna cu un verisor al mamei au prefigurat Laserul de la Magurele de azi, care este in plina dezvoltare.

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Inseamna ca ai un statut in societate nu?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

OM de rand, cu simtul umorului si al masurii ridicolului

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu chiar e ceva si chestia aia ca mine sa ma vad cu ruby

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da,Ray,face parte din patura de sus a societatii.
Cere-i prietenia!happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate numai am posibilitatea nici voi, nimeni, am setat sa numai primesc cereri de prietenie nici sa cer, cine vrea sa imi fie prieten sa fie real, sa fie un frate real, un singur prieten am avut atat, nu exista prieteni pe internet, am o surioara atat, m-am saturat de respingere din partea sexului opus si sa fiu fratele lor, ma mir cum de mi-ai dat mesaj

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc. Ma simt onorat cu o astfel de prietena

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu,Ray,nu si tu!
Doar ce am terminat de convins pe unu' sa nu se sinucida, acuzand tot lipsa afectiunii.

| ALGator a răspuns (pentru RAY):

Dai sentințe ca Dalai lama :-)
Cei care îți răspund la întrebări îți sunt prieteni.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne fereste eu nu am astfel de idei in cap, si eu i-am spus ca e o lasitate sinuciderea, lipsa afectiuni te face mai puternic, mai masculin

| RAY a răspuns (pentru ALGator):

Corect

| ALGator a răspuns (pentru RAY):

Îți trebuie un curaj al dracului pentru asta, perseverența și planificare. E cam un mit că e lașitate. Dar depinde de ce necaz are respectivul.

| RAY a răspuns (pentru ALGator):

O viata are, nici mie nu mi-a fost usor, dupa ce am fost cu una si am crezu ca EA e totul pentru mine si am suferit mult dar o viata avem man

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Fii serios; frati sunt aia de pe la pocaiti, de la masoni si dracu sa ii ia de pe unde mai sunt ei. prieteni pot fi si in imaginatie, doar sa nu devina bonlava imaginatia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Bazeaza-te pe mine!big grin

48 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Ce naiba ai cu dorintele? Cred ca este a patra intrebare legata de dorinte...

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Clorox):

Si nu poti sa taci? Care i problema ta? Te a pus cineva sa raspunzi?

| Clorox a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Am calcat un nerv draguta?
Cel mai probabil ai vreo 12 ani asa ca nici nu ma mai gandesc... Let it flow!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Clorox):

Am 15 happySi tu nu mi spui mi e draga ca nu sunt cateaua ta...Da' vad ca ai asa tupeu...laughing :v

| syd2 a răspuns:

Trebuia sa fiu pianist de-ar fi fost cum spui, dar cel mai probabil voi fi vanzator de electrocasnice.

| ALGator a răspuns:

Nu.
Există totuși un principiu exprimat de savantul Hans Selye și probabil și de alții. Celor care caută cu tenacitate și perseverență norocul le iese în întîmpinare. Se referea la succesul in cercetare.
În locul ăsta cred și eu, că trebuie tot timpul să "zgirii" la ușa universului ca sa ti se deschidă.

| CleanHeart a răspuns:

Dumnezeu aude dorintele
El a creat tot ce vezi
In ziua de azi daca nu esti ateu esti prost
Ma amuza toti cei care vad 2 3 documentare si cred orbeste in tot ce se zice acolo si impartasesc la altii
Las o in colo
O seara faina! happy

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru CleanHeart):

Pai mi e frica de dorinte oarecum pentru ca mi am pus dorinte negative in gand si mi e frica sa nu se indeplineasca...si nu stiu ce sa fac ca sa le retrag...stiu ca suna penibil dar mie chiar mi e frica laughing sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul nu se raportează la tine dar te poate afla. E posibil să fi auzit de un așa-zis schifrozenic, deci ai grijă ce nu-ți dorești ca să nu fii deconspirat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul nu aude.Cand te referi la univers, n-o faci ca la o entitate cu inteligenta proprie, ci ca la un intreg compus din toata materia, numai Dimnezeu te poate auzi

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru anonim_4396):

Si daca mi-a auzit dorintele negative...o sa mi le indeplineasca?laughing rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Cum sa nulaughing)pe toate.Inca o sa-ti dea si dorinte bonus.O sa ti le indeplineasca pe cele care crede de cuviinta.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru anonim_4396):

Cum adica?:olaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Adica daca tu vrei sa moara x asta n-o sa se intample

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru anonim_4396):

Si daca imi doresc foarte mult sa mor eu, se indeplineste?

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru anonim_4396):

Si daca imi doresc foarte mult sa mor in somn, se indeplineste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect! Si eu sunt de parere ca universul e ceva prea general.Dar te aude cu siguranta Stăpânul Universului adică Dumnezeu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Daca ti-ai dori asta, Dumnezeu nu cred ca ti-ar indeplini-o, dar S-ar mahni pentru ca viata e cel mai mare dar al nostru si trebuie sa-l pretuim, viata e foarte frumoasa si trebuie sa o traiesti la maxim

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este

| 1231242 a răspuns:

Universul nu aude, ci doar miroase. Daca muncesti, da

| unprietenaproape a răspuns:

Dumnezeu e creatorul universului si El ne aude intotdeauna dorintele
pentru ca sa ti se indeplineasca trebuie sa muncesti si sa te rogi lui mult din inima

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru unprietenaproape):

Si daca sunt dorinte negative?

| unprietenaproape a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Cand viata iti da o suta de motive sa plangi arata i ca ai o suta de motive sa zambesti
sa tii ca problemele tale sunt trecatoare

| tehno125482 a răspuns:

Nu

| Marian_Andrey_1973 a răspuns:

Dude ca sa stii nu nu poate dar multi omeni religiosi cred dar in mod stintific nu nu poate

| Oanasheqher a răspuns:

.