| DavidVER a întrebat:

Salut, am o intrebare, creatina monohidrata afecteaza acneea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, o poate afecta, deoarece actioneaza direct asupra hormonilor tai.

| DavidVER explică (pentru Violleta2022):

Ok, multumesc pentru informatie!

| Cosmin86 a răspuns (pentru DavidVER):

Tu chiar iei in serios raspunsul cuiva care e complet paralel si nici macar nu stie bine ce e aia creatina?

| DavidVER explică (pentru Cosmin86):

Am luat in considerare raspunsul, ca si pe un sfat, ai tu mai multa experienta, m-ar ajuta un raspuns concret

| Cosmin86 a răspuns (pentru DavidVER):

Https://comenzi.farmaciatei.ro/......on-p323568

"Stiinta a declarat creatina ca fiind un produs foarte sigur, fara efecte secundare."

Am luat site-ul unei farmacii. Dar am si alte surse, de la site-uri de medicina sau nutritie din SUA.

SINGURUL lucru care te-ai putea afecta ar fi sa iei un supliment cu creatina care sa aiba si alte substante, atunci da. Dar daca iei creatina pura, nu are nicio treaba cu hormonii.

5 răspunsuri:
| Radu2814 a răspuns:

Da, da si probleme digestive