| Marian586 a întrebat:

Salut, am o întrebare de câteva zile ma doare burta, de ce, nu știu, va rog ajutați-mă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Ia si tu câte un nurofen până îţi trece sau orice antiinflamator ai prin casă, nu o să se uite nimeni la tine la urgenţe sau oriunde, că te doare burta, în perioada asta, nici la cazuri grave nu se uită, poate fi constipatie, indigestie, ai mâncat ceva care ţi-a picat prost.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mancat ceva ce nu ti-a prins bine? Ciupercile sunt foarte periculoase. Durerile de burta pot fi din n motive. Mergi la medicul de familie sa te consulte. De ce stai de cateva zile cu dureri de burta si num mergi la medicul de familie? Vrei sa mergi direct la urgente?

| Gloryos3 a răspuns:

Buna! Poate ai măncat ceva ce nu ți-a prins bine. Ciupercile nu sunt bune. Pentru că să îți calmeze Burta bea ceai de mușețel și de coada soricelului. Daca nu ți trece suna la doctorul de familie să îți de-a sfaturi, și după du-te la spital daca nu îți trece.