| Sovieticul a întrebat:

Salut, am o intrebare... Este posibil ca dupa 2 ani de fumat sa apara tusea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Da se poate sa apara tusea, nicotina distruge treptat tesuturile plamanilor.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Da, efectele nocive ale fumatului incep sa se instaleze de la prima tigara. Substantele iritante regasite in alcatuirea unei tigari au capacitatea de a paraliza si distruge cilii de la nivelul canalelor bronhice, responsabile de filtrarea si curatare plamanilor de substante si organisme straine. Mai mult decat atat, acestea incetinesc ritmul respiratiei, irita mucusul pulmonar, si cauzand tuse, infectii sau chiar bronsite cronice.
Mai multe detalii aici:
http://www.i-medic.ro/......ganismului

| SteauaROsie a răspuns:

Poate...
depinde de organism

dar intre 4-6 ani
apar de astea!

tuse,riduri, degete galbene, pielea tenului nu mai are culoare.

te sfatuiesc sa te lasi

asa cum am facut eubig grin