| Anonim33332132 a întrebat:

Am o mare problema, am o fractura dubla de mandibula, si am fost imobilizat (nu am putut deschide gura), iar ieri dupa 5 saptamani mi-au dat sarmele jos, si absolut toate maselele dupa parte stanga sa-u deplasat foarte mult, iar cele din partea dreapta sa-u deplasat mai putin si numai calca absolut deloc corect ca inainte. Dati-mi va rog un sfat ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Du-te cat mai repede la un dentist bun, sa-ti verifice daca se poate sa-ti puna un aparat si cand (avand in vedere ca inca esti in recuperare). Asa macar scapi de grija asta si ai un plan facut.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-te inapoi iarasi la medicul care ti-a imobilizat mandibula!
Daca fractura s-a prins gresit, atunci inca - scurt timp - se poate corecta.

| Iote a răspuns:

Te-au imobilizat gresit. Mergi inapoi sa corecteze pozitia.