Întrebare recomandată | Alcs a întrebat:

Am o mica problema happy. De cateva zile mi-a iesit langa nas un fel de cos, doar ca este foarte mare, este umflat in jurul sau si ma doare daca apas pe el. Exista vreo solutie cu care sa ma dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
54 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Crema tip Unguent cu Ihtiol Elmiplant este un bun antimicrobian.

| Raniia a răspuns:

Poti sa-l tamponezi cu spirt medicinal.

| cυρcαкє a răspuns:

Bună. :)

Sper să te ajute acest videoclip : http://www.youtube.com/watch?v=-CU0kIvMq8E.

Pa, pa. :-h

| StewartCassie a răspuns:

Buna. S-ar putea sa fie frung. Eu am avut o crema neagra, ca vaselina, si puneam pe frung si se spargea, fara durere. Daca e frung, ai face bine sa mergi la doctor. Poti sa faci operatie, depinde cat de grav e, medicul iti va zice mai sigur.

| IAmSoDifferent a răspuns:

Si eu am avut. dar sunt din aceia care nu se fac nici albi nici negri. trec singuri dupa o anumita perioada de timp. mie mi-a trecut unul in 4 5 zile

| baiatuucupizzza a răspuns:

Incearca sa il dai cu spirt eu asa mam scapat de el acum 2 zilebig grin

| EkaBuBu a răspuns:

Eu spun sa astepti mai intai sa vezi daca e cos, poate fii o "bubita"happydar poti merge la farmacie sa ceri BANEOCINhappynu e crema speciala dar are efecte marihappy

| oOSaritaOo a răspuns:

Trece de la sine coşu' ăla amărât. Am auzit de la cineva că dacă ţi apăsat cu degetul cu spirt pe coş ţi-l ''dezumflă''.

Răspuns utilizator avertizat
| Empathizer a răspuns:

Incearca cu Zineryt, local, de 3 ori pe zi.

| eliaclodia a răspuns:

O frunza de muscata pusa peste facea minuni, in adolescenta mea. Poate merge si azi:}

| alexandra2859 a răspuns:

Nu iti fie frica ca trece singur dupa 2-3 zilebig grin

| gigite a răspuns:

Boala mainilor murdare! Este o infectie interna sau externa, mare atentie!

( e posibil sa fie ca ai bagat degetele in "narile nasului" si te doare pe dinauntru si tu crezi ca e afara durererea. Va trece daca te pastrezi, mare atentie la microbi, si maini curate!

| PotatoMustDie a răspuns:

De obicei cosurile se duc.

| Demise a răspuns:

Cel mai bine este să nu îl mai atingi pentru că în câteva zile îţi va trece.

Răspuns utilizator avertizat
| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Lasa-l in pace, o sa treacasingur

| Assu53 a răspuns:

Nu prea ai cu ce sa dai, cel mai bine asteapta sa iti treaca, va dura cam o saptamana pana va da inapoiwinking

| Andr3y007 a răspuns:

Da exista dar as zice sa il lasi in pace ca trece el

| Sănduțța a răspuns:

Nu stiu multe despre astea dar cel mai sigur ar trebui sa te consulte un medic, sau sa te duci la farmacie si sa ceri o crema speciala pentru cosuri, ok...Nu sunt sigura dar oricum(((Succes!

| Laura0 a răspuns:

Incearca cu propolis

| byeddy a răspuns:

Lasa-l acolo, nu-l atinge ca trece. Daca te apuci si umbli la el tot creste

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Mergi la un medic sa ii ceri parerea.

| Paull18 a răspuns:

Eu zic sa il lasi. cosurile trec singure dupa cateva zile. nu incerca sa il spargi. bafta

| SinfulDesire a răspuns:

Daca vrei sa ii faci ceva mangaiel cu niste vata si apa in rest nu da cu nimic ca nu o sa faci decat sa il intarati mai rau si s-ar putea sa ramai cu o gaura in locul lui

| NiKoLeT a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva. Nu-l sparge lasa-l in pace si spala-ti mai des fata apoi o sterge-te usor cu Acid-salicilic, dupa care unge rana cu Erossan! Ajuta! Bafta!

| DemonSoul a răspuns:

Auzi Puneti pe o bucata de servetel otet si freaca-te incet pe zona aia!

| SkyIsMyLimit a răspuns:

Va trece.dar le poti preveni cu multe solutii.le gasesti prin magazine!

| cristy1993 a răspuns:

Lasa-l acolo, in cateva zile va disparea, nu trebuie sa dai cu o solutie ceva, va disparea de la sine