| ThatsMethod a întrebat:

Am o pişcătură pe spate, şi nu ştiu cum să scap de ea şi să nu mă mai scarpin. Pişcătura este mare, mi-am făcut baie de 3 ori, am încercat şi cu Spirt, dar n-a mers. Ştie cineva cum să scap de aceasta pişcătura? Fundă! Mulţumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nuttelina a răspuns:

Incearca tinctura mentolata pe care o iei de la Plafar sau de la farmacie, inmoi o vata sau o bucatica de carpa in ea si o tamponezi usor pe piscatura.Acesta nu este un tratament.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic.

| VladGH a răspuns:

Nu te juca cu piscatura, nu o scarpina arata piscatura parintilor si ducetiva la un medic. Ai grija ca dintr-o piscatura uneori se ajunge la infectii periculoase.