| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema,am gaze intestinale de la orice mananc,o felie de pizza,un hamburger,cornuri,am gaze intestinale, aceastea se manifesta incontinuu...Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

O trompeta mica. o bagi sa faci fanfara laughing. ar fi asa dragalas :X

| darrio2007 a răspuns:

Un control la medic.

| darrio2007 a răspuns:

P.S.Sau carbune medicinal.

| KodrutZ a răspuns:

Nu mai minca timpenii. Fuga la doctor. Regim pina atunci.

| danutzu96 a răspuns:

Control medical. Pentru gaze poti lua Gasex, Espumisan sau carbune activat. Dar aceste medicamente nu vor rezolva problema ci doar o sa reduca balonarea.

| Divy a răspuns:

Carbocit e recomandat pentru problema pe care o întâmpini.
Medicamentul absoarbe gazele intestinale se administrează oral, pentru mai multe detalii te poţi adresa farmacistei.
Multă sănătate!

| buffa a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un medic de familie, o sa-ti recomande ceva.

| doareu88 a răspuns:

Lactose Intolerant ( la orice din lapte ) sau intoleranta la gluten ( grau )