| alexgerchev a întrebat:

Salut.
Am o problema.
Cand apas pe ochi ma doare iar cand misc ochii stanga dreapta sus sau jos tot ma doare.
A mai patit cineva asa?
Sau stie cineva de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ochi nu e bine să apeși.

Se poate să ai ochii uscați. Lăcrimează și clipește și vezi după dacă te mai dor. Sau se poate din cauză că sunt tensionați: te-ai culcat foarte târziu și/sau ai stat ore întregi cu ochii în ecran. Sau sunt ambele. Stai liniștit în pat, închide ochii, deschide-i și mișcă-i ușor în toate direcțiile. Se mai rezolvă ceva, dar să ai mai multă grijă. Să bei si apă destulă, ochii sunt în mare parte lichid.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi pentru fundă big grin Dar altădată să aștepți pentru mai multe opinii, să nu te limitezi la mai puțin. Că nu-i grabă cu funda. Cine știe, altul poate îți dădea un răspuns mai bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

În plus, cine vrea să ajute nu o face pentru fundă. Asta e așa, un bonus laughing Că se mai întâmplă să ai mai multe răspunsuri bune la o întrebare. Eu când pățesc așa nu dau la nimeni funda.