| Renes a întrebat:

Am o problema care ma cam ingrijoreaza,ieri am baut si astazi am fost ametita si am greturi,de mancat n-am mancat decat un pachet de biscuiti si un pic de supa, si pe deasupra am mai si fumat...credeti ca e de la bautura+tigari? sau s-ar putea sa am vreo boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general alcoolicii nu pot manca, este ceva normal dupa abuzul de alcool, ficatul sufera foarte tare si nu poate metaboliza ceva suplimentar (mancarea) si atunci intreg organismul o refuza, ceea ce distruige suplimentar ficatul si neuronii. Este un cerc vicios.

| BiuL a răspuns:

Mahmureala laughing o sa-ti treaca, bea multa apa si pe viitor nu mai bea atata alcool.

| thalyslly a răspuns:

Da grava
mahmureala

| OnuOnulică a răspuns:

Mahmurela.
O sa iti treaca nu e o problema asta.

| PedoBarbie a răspuns:

Boala se numeşte băutura+ţigări. Nu ai nimic.

| Renes explică:

E dimineata si tot la fel ma simt...pff

| vasilicax a răspuns:

Nu cred ca este o bola, este prima data cand bei si fumezi? de este prima data atunci este normal asa am patit si eu, de nu iti trece intr-o zi 2 du-te la medic