| ecaterinadercaci a întrebat:

Am o problema care nu pot sa o rezolv.Vreau sa slabesc la fata, sunt plinuta si am barbie dubla, nu imi place deloc, la corp sunt slabuta iar la fata-grasime sau piele mai groasa(nici eu nu inteleg ce-i, dar n-are importanta mare) sunt parca bolfoasa, forma fetei mele este rotunda, dar vreau sa scap de grasimea asta, si chiar de pe gat. De pe internet am citit ce trebuie sa fac,dar nu ajuta, vreau un rezultat mare, sa se vada rezultatul, am mai citit si ca grasimea de pe fata afecteaza sanatatea si asta mi-a adus mai mare sanse sa slabesc si mai mult. Dieta daca tin voi slabi si la corp, ca si asa sunt slaba la corp si am picioare slabe. Poate voi daca erati asaca mine si ati slabit, spunte-ti-mi si mie ce trebuie sa fac, ca imi doresc mult sa imi slabesc fata.
MULTUMESC :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Exercitiu de slabit pentru barbie:
Deschide gura putin si trage buzele in interior, tinandu-le peste dinti. Inchide si deschide gura de cinci ori, implicand si barbia in acest procedeu. Pentru a efectua exercitiul mai usor, tine mana sub barbie si preseaza usor miscarile. Nu realiza exercitiul in ritm alert, ci mentine fiecare pozitie cateva secunde.

| ecaterinadercaci explică:

Si inca undeva am citit ca cu varsta, adica pana la 16 ani forma fetei se maio poate schimba.Sunt oare sanse sa fie la slaba pana ce ajung la 16 ani?