| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema cu ochi.stiu ca imi trebuie ochelari dar nu vreau sa-mi pun.cum as putea sa scap de aceasta problema.in afara de ochelari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| robertpaul a răspuns:

Am citit acum ceva timp intr-o carte ca daca faci miscari antrenament:miscari stanga dreapta si invers,sus-jos,privire in varful nasului,rotiri ai ochilor, frecarea palmelor pana se incalzesc si puse pe ochi, prosoape calde pe ochi, masarea ochilor inchisi, cu degetele etc.Sunt cateva lucruri care le-am citit, dar nu le-am pus in practica.Si mananca morcovi pentru ca sunt recomandati pentru ochi. Daca esti tanar, poti opta pentru ochelari si s-ar putea sa-ti indrepti ochii, pana la o anumita varsta.Nu este rusine sa porti ochelari, daca te ajuta asta.

| Assu53 a răspuns:

2 posiblitati big grin :
1) -lentile contact
2) operatie happy
alta solutie nai decat sa stai asawinking

| VitalyDeMarco a răspuns:

Lentile.

| Bogdy997 a răspuns:

Sunt o gramada de carti intitulate "Autovindecarea ochilor". Eu am acasa pe putin 2 sau 3. Se gasesc usor si nu ar trebui sa fie scumpe. Is cu niste execitii si cam toate is la fel la baza. big grin

| CatutzaDragutza2002 a răspuns:

Operatie

| oanacameliaa a răspuns:

Lentile de contact, dar sunt scumpe

| AlexandraP98 a răspuns:

Iţi pui lentile de contact. Te duci la doctor şi aflii ce dioptrie ai!