| Anonim⁴⁴⁴⁴ a întrebat:

Salut, am o problema cu penisul!
Am 14 ani și acum câteva luni mi-a apărut o buba neagra pe capul penisului. Nu știu dacă e aluniță sau neg, nu-mi pot da seama!
Ideea e că atunci când mi-a apărut după vreo săptămână mi s-a umflat partea dreapta a penisului și mă durea. Bine asta a fost acum vreo 4 luni, dar acum nu mă mai doare și nu mie umflat doar că buba e tot acolo. Sincer mie rușine să le spun părinților mai ales că mama mea e asistenta medicala și o să fie ceva gen: "Aratami sa vad", pentru că ori ce problema am avut de lungul vieții înainte de a merge la spital de uita ea la mine. Ea mi-a făcut injecții când eram mic, ea mi-a îngrijit piciorul când m-am tăiat înainte de a merge la spital. Dar asta e prea de tot. Gândul ca măr vedea gol ce foarte cancer! Pentru că așa fac părinții. Doar nu m-ar duce la doctor așa că i-am spus eu ceva fără să verifice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca buba este neagram atunci este ingrijorator si trebuie sa le spui parintilor, macar tatei, sa mearga cu tine de urgenta la medic!

| Anonim⁴⁴⁴⁴ explică (pentru Violleta2022):

Dar este posibil sa fie nevoie de intervenție chirurgicală?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim⁴⁴⁴⁴):

Fa-ti curaj si mergi la un medic barbat daca asta te face sa fii mai linistit.Nu trebuie sa te ingrijorezi, medicul iti va spune exact despe ce e vorba.

| Anonim⁴⁴⁴⁴ explică (pentru anonim_4396):

Ok! Dar zi-mi te rog, exista vreo santa că doamne ferește să fie nevoie de vreo operatie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim⁴⁴⁴⁴):

Eu nu pot sa-ti spun nimic, nu sunt doctor, de accea am spus sa mergi la un doctor.Multa sanatate iti doresc si...fii optimist.

| Anonim⁴⁴⁴⁴ explică (pentru anonim_4396):

Ok mersi

| LeaveMeAlone3 a răspuns:

Si ce-i daca iti vede mama ta penisul, mai ales ca ii doctorita? Tu crezi ca esti singurul? Eu zic mai bine sa ii arti cat mai repede ca daca ii ceva de rau s-ar putea sa ti se agraveze situatia.Asta vrei? Deci arata-i!