| Alexandra_Andro_1985 a întrebat:

Salut.Am o problema. De o sapt ma culc la ore tarzii pentru ca nu am somn(4 dimineata) si ma trezesc la ora 8 (nu pentru ca la 8 trebuie sa ma trezesc, eu pana la 10-11 nu am nimic de facut) si pe restul zilei am foarte foarte multa energie (nu consum cafea, energizant, etc).
Mi se pare ceva dubios, voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Nikola Tesla dormea 3 ore pe noapte
cine stie, poate tu esti la fel si revolutionezi lumea la fel ca elwinking

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Minim 7h pe zi max 8h de somn. Trebe sa rezolvi problema ta - lasa geamu deschis sa se faca aer curat 15 min apoi incearca sa dormi

| RoCkKiD a răspuns:

E greu de zis. In principiu daca nu iti afecteaza activitatile de zi cu zi nu este o problema. Singura chestie care imi vine in cap e ca daca dureaza mai mult de cateva saptamani poate ar fi bine sa mergi la un consult medical de rutina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate stres, ganduri.

| aimullah123 a răspuns:

Cum nu ai somn?
Pur si simplu nu iti vine sa te pui in pat sau dupa ce te pui in pat ai 1000 de ganduri si nu poti adormi?
Petreci cumva mult timp la calculator?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aimullah123):

Daca petrecea mult timp la calculator dormea instant garantat. 4 ore/zi e foarte putin.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Te ia somnul greu când petreci mult timp la Pc. Pc afectează sistemul nervos și provoacă Dureri de cap.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legion7X):

Zilnic stau macar 6 ore la Pc, cand ma pun in pat adorm instant, Intr-adevar merg si la lucru unde am o oarecare activitate fizica.. Problema este cu trezitul, pun alarme fara numar.
Insa am citit ceva articole precum bine stim organismele difera, iar un mic procentaj din omenire necesita un numar mult mai redus de ore de somn.
La fel cum unii au ritmul cicardian nocturn

| LupusDei1993 a răspuns:

Perioade temporare, asa mai patesc si eu uneori cand am prea multa energie.