| Sorinlelele a întrebat:

Am o problema jenanta de igiena orala, când îmi pun degetul pe cerul gurii, miroase urat, mai exact a fecale. Și cred ca e de la burta problema pentru ca ma spăl pe dinți mereu și am și probleme cu burta, adică ma doare mereu dacă mănânc ceva nesănătos. Ce îmi recomandați? Ceva pastile, regim alimentar? Help sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cred că ai helicobacter pylori. Mergi la medic. Medicul stabilește regimul alimentar și tratamentul. Tratamentul e dur. Eu am luat 2 antibiotice și un inhibator de pompă de protoni timp de 3 săptămâni. Sunt 3 scheme de tratament. Medicul stabilește schema de tratament care ți se potrivește!

| alina2k18 a răspuns:

Iti cureti dintii si cu ata dentara? Mai ales ultimele maselute din spatewinking de sus si jos.
O sa fii surprins cum miroase ata dupa ce cureti pe acolo.
Deasemenea du-te la dentist sa te verifice daca nu ai vreo carie netratata.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Din ce știu, și paraziții intestinali provoacă așa ceva, precum și resturile alimentare rămase între pliurile colonului mult timp. Capsulele cu pelin și detoxifierea (curățarea profundă) a colonului sunt foarte eficiente, măcar de 2 ori pe an.

| Sara2008Andra a răspuns:

Mama mea a avut mai demult asa ceva, eu cred ca ai o infectie, un dinte s-a cariat si a intrat mancare (care mai tarziu a putrezit) acolo.