| Sebi_Vasi_1998 a întrebat:

Am o problema legata de gâtul meu de cateva zile. Am un nod in gat incepand de la marul lui Adam pana sub barbie. Parca imi vine sa ma inec. De dimineata cum ma trezesc pana seara cand ma culc asa o tine. Pe timpul noptii nu am nimic. Cand ma misc imi vine senzatia aia de vomitat, merg la baie, imi iese sufletul din mine, tusesc de numai pot dar nu iese nimic. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Iti va spune un medic ORL-ist---- daca vei merge la o consultatie, evident!

| Sebi_Vasi_1998 explică (pentru alessia5158):

Am fost la medic. Mi-au facut raza la plamani, s-a uitat o doctorita in gatul meu cu o lanterna nu stiu ce avea acolo, m-a controlat cu stetoscopul la plamani, nu mi-a zis ca as avea ceva, gen tbc sau altceva de genul asta, mi-a dat sa iau un pumn de pastile dimineata si unul seara. Am luat 1 saptamana si putin imbunatatire, azi iar m-a luat, nu imi pot explica ce sa am la gat.

| alessia5158 a răspuns (pentru Sebi_Vasi_1998):

Cauta un alt medic ORL-ist --- de preferat sa aiba titulatura de "medic primar ORL"( are mai multa experienta decat unul cu titulatura de "medic specialist ORL"!).

| IFeelS0Alone a răspuns:

Daca fumezi este tusea caracteristica fumatorilor. Daca nu fumezi ai o inflamatie. Mergi la o farmacie sa iti dea ceva pastile pentru gat. O mai poti rezolva si cu un ceai fierbinte de doua ori pe zi.

| Sebi_Vasi_1998 explică (pentru IFeelS0Alone):

Nu fumez si nici nu am fumat. Am fost la farmacie si mi-a dat zinnat antibiotice si septosol.

| IFeelS0Alone a răspuns (pentru Sebi_Vasi_1998):

Mda, o sa ti treaca in 4-5 zile.

| nikname a răspuns:

Lipsa de vitamine si minerale. O spun din proprie experienta.

| Sebi_Vasi_1998 explică (pentru nikname):

Ai avut aceleasi simptome? Ce pastile imi recomanzi?

| nikname a răspuns (pentru Sebi_Vasi_1998):

Supradyn am luat eu atunci

| Velix a răspuns:

Eu îți recomand să te duci la doctor