| Sava131313 a întrebat:

Salut, am o problema...
Luna trecuta mi-a intarziat ciclul 2 zile si a venit in 22
Dupa ce am trecut am facut sex neprotejat in perioada fertila, dar nu s-a terminat absolut deloc in mine!
Acum e data de 24 si inca nu a venit ciclu... cat mai poate intarzia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pana la 9 luni, fiindca o sarcina este destul de posibila (un contact sexual fara e. jaculare in perioada fertila are un risc de sarcina de peste 25%). Daca intarzie mai mult de 7 zile, fa-ti un test de sarcina urmat de o vizita la ginecolog

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai pus-o de o sarcina, chiar daca nu a eja culat in vagin, dar daca au fost 2 sau mai multe partide de sex consecutiv, cum erai in perioada fertila, ai pus-o!
(A se vedea picatura pre-ejaculatoare care se scurge involuntar de pe teava, imediat cum penisul este reintrodus in vagin, la urmatoare partida sexuala, picatura care contine sperma, de la partida anterioara de sex.).

Fa un test de sarcina dupa 7-10 zile de la intarziere!

| TheSeventhSin a răspuns:

Te cheama "Bogdan", nu credeam ca la barbati le vine perioada aia...

| MynameisRoxana18 a răspuns:

Da,e ok...incearca sa nu te panichezi pentru ca de asta poate intarzia, daca nu ai simptome e ok...

| Sava131313 explică (pentru MynameisRoxana18):

Absolut nici un simptom nu am avut...

| MynameisRoxana18 a răspuns (pentru Sava131313):

Atunci e bine...