| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Am o problema. Ma culc la 1 si ma scol la 11 mai mereu obosit. Pe la 11:30 ma ia o oboseala, ma dor ochii si ma simt molesit, ce as putea avea, zi de zi mi se intampla asta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa te pui in pat la ora decenta si sa incerci sa dormi.
Bea un ceai de tei cu miere.
Consumi energizante/cafea/coca cola?
Sunt un factor care te face sa stai treaz.
O zi bunahappy

| MisterSTAG a răspuns:

Incearca sa te culci mai devreme, 11/11:30. Te vei trezi mai devreme dacat de obicei si vei fi mult mai odihnit. Daca nu poti sa te culci mai devreme incearca sa-ti pui alarma sa te trezeasca dimineata. Te culci la 1 si te trezesti la 6:30/7, orele de somn sunt insuficient, deci seara sigur de va lua somnul mai devreme.

| MJo a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Dorm mai devreme, in jur de ora 23. Desi dorm suficient, 8-10 ore, ma trezesc obosit. Am doar 19 ani. Deci?

| MiaunelMiaunescu a răspuns:

Incerca seara sa bei niste lapte cald sau un ceai fierbinte, in mod normal ele te adorm si probabil o sa dormi mai bine good luck