| PSP a întrebat:

Am o problema mare legata de sanatate... Deci am fost racit acum 2 saptamani, mai exact duminica. M-a luat foarte foarte rau. Luni am fost la liceu. foarte foarte rau am ajuns acasa m-am aruncat in pat am dormit imbracat. seara frisoane aveam 2 paturi pe mine si tot imi era frig. M-a dat mama cu carmol am luat pastile etc... mi-a trecut cateva zile. Joia trecuta, iarasi! Dar de data asta cu diaree. acum iau pastile si pentru asta. Nu am pofta de mancare deloc! si am febra. nu foarte rau dar nu ma simt deloc. ma simt foarte ametit. Consider ca problema ar fi ca beau foarte foarte multa cola. Ma simt foarte foarte rau si nu stiu ce sa mai fac. Astept raspunsuri, mersi frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

In primul rand consulta un medic.

In al doilea rand este foarte important sa ai un stil de viata echilibrat, mese regulate si sanatoase, odihna, relaxare, miscare.

Fa un jurnal si documenteaza-te despre cum poti avea un stil bun de viata.

Multa sanatate.

1 răspuns:
| Betty12345678 a răspuns:

Mergi la medic.