| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema mare! Urmeaza sa ma inscriu la scoala de soferi, ok, asta este partea buna, partea proasta este ca am probleme cu vederea, nu este mare lucru dar am probleme cu vederea, cel putin cu ochiul stang nu vad bine de la distanta, ochiul drept nici el nu este perfect dar daca ar fi sa dau un rating de vedere pe o scara de la 1 la 10 pentru fiecare ochi ar fi stangul 7 si dreptul 8-9, ok, intrebarea mea, daca nu pot citi totul de pe plansa respectiva, pot sa ma apuc de scoala de soferi? Dar daca pot citi de pe plansa respectiva doar cu ochiul drept? As dori niste teste online de vedere daca exista! Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea cazuri trebuie sa mergi la un oftalmolog si vei afla daca ai nevoie de ochelari. Dupa aceea poti merge sa faci vizita medicala.

| Mayhem666 a răspuns:

Daca ai ochelari, nu este nici o problema.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Te duci si iti faci ochelari si ai rezolvat ca toata lumea.