| Savan a întrebat:

Salut.Am o problema sau mai multe, deci, am 15 ani, fumez tigari, de la 12 ani,stiu ca e wow si rau pentru mine,dar e din cauza anturajului in care am fost,azi am fost pe afara cu niste prieteni si am fumat tigari, cam prea des si dupa cateva tigari o inceput sa ma doara capul, si am stat 8 ore in masina, cu pauze de 10 min la fumat si cand am ajuns acasa o inceput sa ma doara tare spatele in partea de jos si capul,dar spatele ma doare de mai mult timp,ar trebui sa ma opresc din a fuma si a face mai mult sport?
Nu fac prea multe,sa zici ca are de la ce sa ma doara spatele, astept raspunsuri si pareri, fiecare are dreptul la una

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si spune-i adeavarul, ca fumezi de la 12 ai, ca sa stie unde sa te trimiat la investigatii meidcale, ca nu-i de glumit!

| sierra1 a răspuns:

"astept raspunsuri si pareri, fiecare are dreptul la una"

merci că ne oferi dreptul ca câte UNA părere.
Deci: Ia-o pe mamița de mână și spune-i "povestea". Soluția e acasă nu in străini

| Savan explică:

Nu ma prea simt bine in corpul meu, ce ar trebui sa fac?

| Adrian1555 a răspuns (pentru Savan):

Incearca sa iti faci o imagine mai buna
Daca esti mai plinut mai scade in greutate
Daca esti slab mai pune ceva kile
Eventual sa faci ceva musculatura pe plus este ok
Ocupa ti timpul cu sport si ai mai multe beneficii de viitor