| lilskies a întrebat:

Salut, am o problemă, uneori simt niște înțepături in piept, ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Medicul te poate ajuta cel mai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Intepaturile in piept pot avea mai multe cauze:
- probleme cu inima
- disconfort de la digestie
- probleme cu tiroida, avand palpitatii
- prea multa cafea, alcool ori energizante, samd

Ca sa se afle natura problemei tale, trebuie sa vezi un cardiolog.
-

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde te înțeapă? Cât de des? De când?

| Diegoxyz a răspuns:

Calm,atac de panica! Daca persista un control la cardiolog, fără frica ca si eu am fost si e bine

| Simpatic a răspuns (pentru Diegoxyz):

Eu stiu ca atacurile de panica dau lovituri puternice in stomac, uneori simti ca iti explodeaza stomacul, partea de sus.
Dar este posibl si ceva palpitatii la inima sa fie.
Sau exista posibilitate sa fie si alte cauze cu intepaturi in piep, cum ar fi HTA - hiper tensiune arteriala.
Oricum e de mers la medic!