| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Visez foarte mult, cate 3-4 vise pe noapte in fiecare zi, unele nu mai tin minte cu ce sunt, dar visez foarte mult si ma epuizeaza. Dimineata ma trezesc cu o durere de cap si o stare de moleseala care tine toata ziua. Ce pot face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de mai multa odihna mentala si relaxare in timpul zilei, nu doar in timpul somnului de noapte!

Incearca sa-ti reduci stresul, fa-ti pauze de relaxare, meditatii in timpul zilei, cand sa lasi deoparte problemele curente. Daca-ti analizezi constient visele, vei regasi si sursa anomaliilor ne-memorate corect, care le produc.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Încearcă sa nu mănânci cu 2 ore inainte de mâncare! Nu o sa mai visezi...

Răspuns utilizator avertizat
| Ionutza2012 a răspuns:

Nu visele sunt problema, ci somnul agitat. In mod normal visam in fiecare noapte doar ca nu mereu ne amintim. Problemele cu somnul pot fi provocate de diverse lucruri, cum ar fi stresul. Incearca sa iti gestionezi bine problemele ca sa te eliberezi de stres, nu manca imediat inainte sa te culci si in orice caz ceva usor, nu te culca prea tarziu etc.

| DjSteelSex a răspuns:

Frate eu ce visez se întâmplă în viitorul apropiat. Sa iti dau un exemplu, părintii mei sunt despărțiti, eu am visat ca tata avea în mașină în scaun pentru copii mici, si da am aflat ca i-a spus mamei că o să isi facă copii si sa nu creadă că v-a sta singur. Asta i-a spus după ce am visat la ceva zile. Deci vezi ce visezi, are legătură cu viata ta.

| brandutzu a răspuns:

Consulta un psiholog, deoarece visele pot fi cauzate de probleme din viata reala.

| Ra1en1 a răspuns:

Visele sunt rezultatul framantarilor din timpul zilei! Nu da niciodata importanta unui vis si nu ii cauta semnificatii... e o prostie. Acum depinde cu ce te ocupi ziua DE Visezi atat noaptea. Elibereaza hormoni si alte substante.Mai ofera si alte informatii cu ce faci ziua.