| FaSTBoy a întrebat:

am o usturime in zona penisului de 2-3 zile. desi am o igiena riguroasa, sex neprotejat nu am facut nu stiu de la ce poate sa fie.usturimea e pe cap si pielea care acopera capu'. si arata k o iritatie, arsura nu stiu sigur ...nu vreau chiar sa merg la doctor. ce imi recomandati o crema ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa imi trag niste injurii dar nu recomand diclofenac deloc. Diclofenacul este un antiinflamator, dar avand in vedere ca ai de a face cu o leziune, excipientii din compozitia ungunetului sau cremei pot face mai mult rau. Trebuie sa te gandesti daca ai urmat un tratament cu: tetracicline, peniciline, sulfamide- cotrimoxazol, salicilati- aspirina, omeprazol, fenotiazine-prometazina. Toate aceste medicamente provoaca reactii adverse alergice sau antibioticele distrug flora microbiana si favorizeaza aparitia candidozei. Daca simptomele nu trec eu recomand sa te duci la medic, ca tratamnet local- niciodata nu am recomandat ungunetul de galbenea in zona aia- dar timpul nu este pierdut.

| JuStAdY a răspuns:

Poi acea usturime poate fi de la orice recomand crema diclofenac

| XxP6N1H3RxX a răspuns:

E din cauza ca s-a iritat pielea mai asteapta cateva zile si trece

| jojy a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la un medic ca el stie ce trebuie sa faci.