| alexfunjohncena a întrebat:

Am observat acum câteva luni ca sub testiculul stâng am un fel de "săculeți" venosi,însă nu e cum am citit pe internet exact ca varicocelul fiindcă ăla e deasupra testiculului,nu am întâmpinat probleme doar ca e puțin inestetic, știți cumva despre ce este vorba si dacă va trebui operație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Radu345 a răspuns:

Cred ca nimeni de aici nu se poate pronunța.Solutia ideală este sa te prezinți unui medic specializat, care știe exact despre ce este vorba.