| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am parul lung, imi cad cam multe fire de par. ce as putea sa fac? masti, sampoane, tratamente.? ( as ruga mai usor cu sampoanele caci am unul de la naturaliste si e bun big grin )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Tunde-te la 0 garantez ca nu o sa-ti mai cada niciun fir de par

| mustard a răspuns:

Poti sa-ti dai cu zeci de sampoane, problema e din interior.
Ia suplimente de vitamina B cu biotina pentru par si unghii cam o luna.
Sau manaca 3-4 jumatati de nuca zilnic, sau 3-4 migdale si manaca din cand in cand ou si peste.

| EricaElena a răspuns:

Ca sa nu iti mai cada fire de par, spalate cu usturoi. La mine merge bine. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| roxyyy27 a răspuns:

Poti folosi uleiul de ricin.E foarte bun ajuta la cresterea parului si hidratarea lui

| Andreehope a răspuns:

Buna! Extrem de bun este petrolul de la Gerovital, voi cauta o imagine sa-ti arat. este in jur de 17 lei dar are tot ce trebuie. ai putea sa cumperi toate ingredientele separat si s ale combini insa ai depasi suma de 17 lei. mai bine cumperi direct sticluta..nu vei regreta; mie m-ii l-a recomandat hair-stylisti renumiti. Incearca-l si n-o sa regreti. Eu il folosesc de 5 luni si pe langa faptul ca nu-mi mai cade parul, s-a regenerat, la 3 zile ma coafez insa retusez cu placa aproape zilnic, am parul foarte des... L-am ecomandat peste 40 persoane si toate au fost incantate. il folosesc si cei din showbiz inclusiv barbatiwinking Sper sa incerci... Te pup :*