| Lukasz a întrebat:

Salut, am probleme mai nasoale de sănătate. Totul era bine până alaltaieri, tocmai ce îmi trecuse o răceală care a durat mult. Nu știu exact cat timp. Ieri m-am trezit cu o durere de amigdalita dar am ignorat-o, am crezut că îmi trece. Greșeală enorma e că am jucat fotbal. Nu am dormit deloc azi noapte. Dimineața m-am trezit cu nasul înfundat, cu durere de burta, cu temperatura de 37-38 aproape. Fără pofta de mâncare, și-i văd pe alții care aleargă toată ziua ai nu au nici pe naiba. Oare am sistemul imunitar foarte slăbit sau am ceva grav rău?
Din ianuarie până acum nu a trecut 1 săptămână fără să mă doară in gat, ai fără alte răceli. Ori am ceva grav ( eu mă gândeam că aș putea avea leucemie ), ori am sistemul imunitar praf ori nu știu să mă protejez, când simt miros de mâncare mă doare burta. Nu pot manca mai nimic. Mi-am făcut acum 2-3 săptămâni ai prima dată mi-au ieșit 10000 leococite, de la infecție, iar după un tratament de 1 săptămână cu antibiotice mi-a revenit la 4000. La doctor nu am de gând să mai merg, nu-mi trece deloc, nu știu ce să mai fac. Daca merg puțin mai repede mă si doare in spate in dreapta jos, cred că la rinichi. Azi nici n-am fost la școală, pot avea inceput de leucemie cu infecțiile astea care trec ai după 5-6 zile revin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Claxon987 a răspuns:

Pare ca esti sensibil la fel si fel de infectii virale si daca nu iei pastile organismul tau nu are putere sa lupte cu ele. Leucemia apare mai mult la varsta adulta, eu zic sa nu te gandesti atat de departe. Gresesti daca nu te duci la doctor