| comadark a întrebat:

Am racit si respir greu. Parca ma tine ceva in piept și tusesc des si expectorez. Cand scot aerul pe gura șuier si horacai cumva... Puteți sa-mi spuneți cam ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai probleme cu plamanii. Gripa sau raceala

| alina2k18 a răspuns:

Du-te la medicul de familie si iti da trimitere catre ORL sau la pneumolog daca e cazu.
Nu te chinui cu horcaieli.

| Kindal38 a răspuns:

Este normal si este bine ca expectorezi. Doar asa curenți bronhiile.Bea ceai cald de menta sau de busuioc.

| comadark explică (pentru Kindal38):

Am citit pe net ca as avea simptomele unui astm bronsic sau chiar pneumonie... Nu stiu ce sa cred

| Kindal38 a răspuns (pentru comadark):

Decat sa stai mereu in stress ca o fi una o fi alta mai bine mergi si iti faci un consult.