| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,am senzatie de arsura sub san si dureri sub coaste deja de 2 saptamani, oare imi vor trece aceste dureri? Am fost la medic si ei zic ca totul este ok.Dau funda, sunt foarte trista. Exista un remediu pentru aceste dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Este simplu, gândirea.
Gândește ca nu ai nimic, te simți bine, uiți ca te a durut după ceva timp. Dacă te dai rănită capul îți baga durerile happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ipohondrira, bat-o vina! happy
In fiecare saptamana mergi tu la medic, ba te doare capul, ba te doare burta, ba te doare ficatul, acum ai arsuri sub sani...
Poate-i cazul sa faci dus zilnic si sa schimbi lenjeria de corp, ca iritatia de sub sani sa nu te mai arda.

| Violleta2022 a răspuns:

Personal, cred ca ai nevoie de un sport pe care sa-l practici zilnic sau de cateva ori pe saptamana, ca sa nu mai inventezi atatea boli si dureri saptamanale, fiindca te imbolnavesc mental si te tin departe de prieteni si oameni.
Esti la varsta cand ar trebui sa socializezi cu oamenii, iar facand un sport, te dezvolti sanatos si armonios.
Recomand sa mergi la un club sportiv din orasul tau, alegand o ramura de sport pe care ti-ar place sa o practici.

| Swae a răspuns:

Buna.
Daca chiar simti ca e insuportabil, te poti duce la farmacie sa le ceri un calmant naturist sau ceva pentru dureri..paracetamol, nurofen, etc. Desi, indicat ar fi sa ti le prescrie doctorul.
Intre timp, pana se afla ce ai, incearca sa te mentii activa.fa sport, iesi afara la aer, mergi mult si bea mult apa, fa-ti ceaiuri calmante, ai grija de tine.

| Nume6 a răspuns:

Fata mea, parintii tai ce zic, tot postezi pe aici intrebari, vad ca esti minora, parintii trebuie sa stie, de unde sa stim noi ce ai, du-te la doctor urgent, nu e de bine. Nu cred ca ai fost la doctor.