| mihai30993 a întrebat:

Salut.am si eu nisip la rinichi si cam ce as putea sa mananc? am inteles ca nu am voie carne, ciocolata, cola, mancaruri sarate, prajeli. de baut trebuie sa beau apa plata, multe lichide! dar berea imi face rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kyuubimon a răspuns:

Elimina nisipul cu ceai de codite de cirese.Bea cat mai mult dimineata si seara.

| EngiLoBike a răspuns:

Da daca bei bere in starea in care esti vei muri in mai putin de 1 ora

| BestGirl_4134 a răspuns:

Parerea mea este ca daca ai nisip la rinichi lasa berea de oparte si asculta medicul.Ok acum nu trebuie sa imi asculti neaparat sfatul dar e bine pentru binele tau.