| tesland a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare, mai exista acel puseeu de crestere la varsta de 17 ani? mentionez ca m-am apucat sa fac exercitii de astea de intindere si am obsercat ca am mai crescut aproape 1cm.Pe net am citit ca la pubertate sunt niste dureri de "crestere"..pe mine ma doare seara umarul( si pe zi mai de dupa-amiaza, dimineata nu am nimic)..si pe la glezne dar nu in zona gleznelor...in spetele oului piciorului. acum am 167cm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mihaigrecu345 a răspuns:

Nu uita sa consumi foarte mult fier, exista niste exercitii pe care le faceam cand eram mic.
http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/
+ stai cu mainile in sus vreo 10 minute