| Dutu7385895895759585957958585858585858585858585 a întrebat:

Sunt miop port ochelari de vedere dar are ceva dacă port ochelari de soare când ies pe afara adică afectează cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Buna.Nu te afecteaza cu nimic, insa n-o sa mai vezi atat de clar din cauza miopiei.Ai putea sa-ti faci o pereche de ochelari de soare cu dioptrii:vezi si bine +esti protejat si de soare

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu porti chinezarii afumate nu te afecteaza cu nimic

| LadyDee89 a răspuns:

Nu te afecteaza, doar ca nu vezi bine! poti merge sa iti faci niste ochelarii speciali, care la lumina puternica se inchid la culoare