| cenumesapuncanustiu a întrebat:

Am si eu o problema. am avut un junghi acum cateva zile la spate,a trecut, dar mi-a aparut o durere groaznica de ficat(cred), e sub coasta stanga. Tin sa precizez ca ma doare doar cand respir adanc. Probabil s-a marit ficatul de la multe pastile(am luat un tratament cu 12 pastile pe zi) Ce imi recomandati sa fac? Astept si rezultatul de la analize. Ce credeti ca am? Cum as putea sa micsorez ficatul. Multumesc aniticipat. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In partea stanga se afla splina..ficatul este in dreapta.
Ce tratament urmezi?
Nu poti face nimic decat sa astepti rezultatul analizelor si apoi vei urma o prescriptie medicala.
Poate esti balonat/poate nu respiri corect si de aceea ai senzatia ca ai organele marite.
O zi buna sa aihappy

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Tu nici in ce parte iti e ficatul nu stii? laughing
Esti pe invers?