| Flacără0000 a întrebat:

Salut, am si eu o problemă, cand fumez, mereu respir foarte greu dupa ce o termin, stie cineva ce poate fi? Am inteles ca ar putea fi astm, dar nu sunt sigur

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tigara

| darrio2007 a răspuns:

Nu mai fuma si vezi daca vei mai avea aceleasi simptome.

| daculliber a răspuns (pentru darrio2007):

Daca nu mai fumeaza e mai rau

| darrio2007 a răspuns (pentru daculliber):

Un comentariu de la un fumator? Argumentează.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil plamanii tai au deja probleme. te sfatuiesc a mergid e urgenta la medic si sa faci un xRay la plamani.
Fumatul trebuie categoric oprit.
Atentie, cancerul la plamani nu doare si nu stii ca-l ai pana in ultimul moment, cand nu mai poti respirra si ajungi pe aparate de respirat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

...dar inca fumezi.
Vezi ce ai la plamani, ca sigur nu esti ok. Un covid ti-ar mai lipsi.

| StrongHeart a răspuns:

E normal sa nu poti sa respiri daca bagi otrava aia in sistem.
Eu ma bucur ca am scapat de viciul asta.
Nu e astm, e o reactie normala a corpului la activitatea respectiva.

| Legion7X a răspuns:

Nu cred că neaparat de la țigari. Fă un consult.

| Iote a răspuns:

Si daca vezi ca iti face rau, de ce nu renunti?
E obligatoriu cumva?

| BuLaNNNeL a răspuns:

"consum otravă zilnic și am început să mă simt rău, de la ce ar putea fi"? Cam așa e și cu întrebarea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba jur, imi dau cu capu de pereti. Ce ****? Super ca e intrebare la caterinca

| daculliber a răspuns:

Ce fumezi?

| Fla23 a răspuns:

Când fumezi doar fumezi nu mai faci și altceva la care sa faci efort.si nu fuma culcat pe spate

| Flacără0000 explică (pentru Fla23):

Pai cam asta am facut, am facut efort mult, si dupa am fumat