| RaduQk a întrebat:

Salut,
Am si eu o problema.De cateva zile am observat ca am ceva,ca un bob de fasola ca dimensiune,sub testiculul drept,nu e atasat de el,pare a fi pe vena care duce la testicul,nu ma doare de loc,nici macar cand apas pe el, din cate am vazut pe forumuri, ar fi un chist.Este tare la atingere.Nu am absolut nici un simptom.De mentionat ca am 17 ani.Ma gandesc sa astept sa treaca sarbatorile pascale si apoi sa merg la un medic daca este nevoie.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Salut, bine ca ai observat problema si da, neaparat sa mergi la medic dupa pasti. Poti sa te duci prima data la medicul de familie. Pricum daca vrei sa mergi la un spital public va trebui sa iti dea o trimitere. Si ii prezinti problema, poate nu e nevoie de investigatii suplimentare si iti spune medicul de familie despre ce e vorba. Poate fi orice, desi din descriere pare a fi un chist

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Posibil cancer ovarian, mers de urgenta la doctor
faptul ca nu doare nimic nu inseamna ca afirmatia mea de mai sus nu e valabila

| akvez00 a răspuns:

Salut!
Sfatul meu este să te duci cât mai rapid la medic, nu este ok să lași așa.
Ar putea să fie multe probleme ascunse prin acel „chist", medicul este în măsură să te consulte, să-ți prescrie niște analize și să-ți dea tratament.