| AlexBytheway a întrebat:

Salut, am si eu o problema de sanatate, mai exact cu ochii. De 2 luni vad niste musculite, asta e mai putin important, nu prea le bag in seama. dar grav este ca daca ma uit la un obiect oarecare, apoi oriunde altundeva, imi ramane imprimata imaginea acelui obiect in campul vizual sau conturul lui, practic ceea ce obiect vad anterior imi ramane blocat 2-3 secunde in campul vizual, iar daca ma uit la lumina sau misc telefonul cu ecranul aprins in intuneric vad o pată de culoare care tot asa dispare dupa cateva secunde si aceste lucruri imi obosesc ochii si am inceput sa am migrene.

Nu am sinuzita, analizele au iesit bine. Ce imi recomandati sa fac? Sunt disperat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa mergi la medic noi nu stim.

| minrest a răspuns:

Mergi intai la oftalmolog, ori te trateaza el ori te trimite la neurolog.

| untu a răspuns:

Trebuie sa mergi la medical de familie pentru consult si apoi iti va face bilet de trimitere catre clinica la medical oftalmolog! Ochii tai sunt obositi si ai miodezopsii (tulburari vitreene)! http://www.amaoptimex.ro/......treene-so/

| Dumitrache_Alexandru_1990 a răspuns (pentru untu):

"Statutul de membru junior nu permite să evaluezi răspunsuri!"
dar e evaluarea corecta.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa te duci la un medic oftalmolog nu e de gluma. Si sa-i explici toate simptomele sau ce vezi

| Aladin96 a răspuns:

Saluat, am aceeasi problema de vreun an.
. Sunt disperat...Ai aflat cauza?

| Miron_Valentin_1996 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la doctor repede sa nu se agraveze