| WizzArd3344 a întrebat:

Salut! Am și eu o problema. De vreo 30 de minute tot se aud niște zgomote în partea de jos a abdomenul, spre vezica. Îmi simt puțin balonata vezica. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce ai mancat.

| Violleta2022 a răspuns:

Se numesc GAZE si apar din cauza a ceea ce ai mancat sau baut.
Du-te la toaleta si elibereaza-te si daca tot mai ai gaze in burta, bea un ceai de plante, cat mai fierbinte posibil si gazele se vor elimina, si burta se va linistii.

| Brizbriz a răspuns:

Ai un alien in tine:
https://youtu.be/UxqVFmig5AA?t=28
big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai probleme digestive

| WizzArd3344 explică (pentru anonim_4396):

Spre vezica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru WizzArd3344):

Daca simți în zona aia mergi urgent la un specialist, nu amâna.

| WizzArd3344 explică (pentru anonim_4396):

Puteam sa urinez la perfectie. Însă în urma cu o ora, poate, m-am excitat, iar acum ma forțez sa urinez. Ma duc la baie din 10 în 10 minute simțind ca vezica este plina. Ma forțez sa urinez, urinez decât stropi mici. Simt ca vezica este plina mereu.