| Bloock a întrebat:

Salut, am si eu o problema, totul a inceput acum 3 ani, eram la scoala, dadeam teza la mate si trebuia sa merg la baie (nevoia mica) si ma abtineam ca imi era rusine sa cer si la un moment am crezut ca ma scap pe mine si am cerut sa merg, dupa am ramas cu o frica si acum la liceu daca nu merg in fiecare pauza, la ora urmatoare simt ca nu mai ma pot tine, de parca nu am mai fost la baie de 5ore si asta o patesc si cand ies la un local, pub sau ceva. Cum sa scap de frica asta, imi e si rusine sa tot merg in fiecare pauza la baie + ca de la chestia asta m-am obisnuit sa urinez mai des din 2 in 2 ore si ceva, relativ? Am fost la doctor am facut analize, sunt sanatos, noapte nu merg la baie deloc, Fara raspunsuri la bașcălie va rog! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Parerea mea e ca nu prea bei apa, sau nu bei regulat cat are organismul nevoie.
Am patit la fel, beam foarte putina apa pana cand am inceput sa am senzatia de pipi permanent, nu ma puteam tine, si desi aveam senzatia ca ma scap pe mine, faceam foarte putin, dar tulbure, uneori maro spre rosu. M-am panicat, am facut urgent analizele care au rezultat bune.
Tot dereglajul l-am avut din pricina lipsei de apa. Am inceput sa beau regulat, si totul a revenit la normal.
Daca te temi ca esti la cursuri sau pur si simplu iesit, bea putina, dar faci plinul (minim 1, 5litri pe zi) cand esti acasa, sau ai posibilitatea sa mergi la baie. O alta recomandare absolut necesara. Nu te mai abtine repetat sa mergi la baie, e complet nesanatos, distrugi treptat rinichii.
Fii precaut cat esti tanar ca dupa aia doar in doctori mai pui speranta sa te repare, dar nici ei nu garanteaza.
Sanatate si ai grja de tine.

| Bloock explică (pentru FreddieM):

Beau jumate de litru de apa pe zi, dar chestia asta mi se trage de la frica mentionata mai sus, acasa nu am problema asta, doar daca sunt plecat undeva (scoala, cu prietenii) trebuie mereu sa stiu unde e baia etc.

| CerCopiTec a răspuns:

Salut, ti ai inceput viata sexuala(masturbarea nu se pune)? nu e bascalie

| Bloock explică (pentru CerCopiTec):

Nu, am 17ani (clasa a X a)