| Ajutoor10 a întrebat:

Am si eu o problema urgent...
De 3 zile am o sete mare si gura uscată, urinez cam de 6 7 ori pe zi..., am si o stare de oboseala si pe langa astea câteodată mai am furinicaturi in mâini și picioare..Si in aceasta dimineata gustul din gura mea era cam dulce...
Va rog daca imi puteti spune daca am diabet ...As vrea parerea unui specialist daca se poate
Am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Sunt semne ale diabetului, dar numai niste analize pot stabili asta. Poate fi si altceva.
Mergi la medicul de familie care iti va da trimitere la diabetolog. Ii spui si lui simptomele tale, asa cum ai spus aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La medicul diabetolog, daca iti vine sa bei si apa des si cand transpiri miroase a acetona e diabet.mai iti poti da seama daca ai o rana si se vindeca greu.

| Marbea a răspuns:

Raspunsul il poti afla mergand la medic care sa-ti dea sa faci analize. Dupa simptome asa pare, dar mergi la medic si nu amana ca se poate face coma diabetica.

| Ajutoor10 explică (pentru Marbea):

La ce medic trebuie să mă duc?

| Bizon95 a răspuns (pentru Ajutoor10):

EVIDENT la medicul de familie, apoi, dupa ce te examineaza, EL DECIDE CEL MAI BINE unde sa te trimita

| Marbea a răspuns (pentru Ajutoor10):

La medicul de familie care iti va da sa-ti faci analize si in functie de rezultate iti va da tratament sau trimitere la un specialist.