| Allen1998 a întrebat:

Salut,am si eu o problema urinez cu sange am facut o ecografie la mai multi doctori si mi s-a spus ca nu elimin toata urina din rinichi si am primit un tratament imi puteti spune de ce nu se poate elimina urina mentionez ca nu am nici o durere la rinichi, nu am durere nici cand urinez adica mai pe scurt nu ma doare nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Acum ca ai explicat mai concret, o sa-ti raspund mult mai eficient la intrebarea ta.
Nu poti elimina toata urina deoarece calculii(pietrele de calcar) existenti obstructioneaza eliminarea completa a urinei. De ce sange in urina? pentru ca acei calculi lezeaza tesutul tractului urinar.

3 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Fa-ma sa inteleg, ai hematurie si doctorii nu ti-au zis nimic concret? nu tratament, nu alte analize?

| Allen1998 explică (pentru vangaelis):

I-au tratament pentru eliminarea pietrelor din rinichi dar nu prea vad ca e de folos faza e ca de la o saptamana nu mai urinez cu sange.

| Allen1998 explică (pentru vangaelis):

Nici doctorii nu au idee de unde poate fi dupa toate cercetarile tot nu isi dau seama zic mersi ca nu e ceva foarte grav ma chinui cu problema asta de un an jumate