| Bull4ever a întrebat:

Am si eu o situatie:
In momentu acesta am o mica unflatura ca un chist/cos pe testiculul stang, si mai nou de azi dimineata ma doare putin si testiculul drept.
Am suspiciunea ca am cancer testicular.
Ma poate lamuri cineva!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

E posibil sa fie o hernie de testicul, nici decum un cancer. Se formează in general de la ridicari sau împins de exemplu la presa pentru picioare.

| Bull4ever explică (pentru RobertMoon):

Exista si aceasta posibilitate, nu pot sa neg.
Ca foarte des la sala am tras de 2 sau 3 ori mai mult decat greutatea proprie.

5 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Ai luat steroizi, proteine sau alte suplimente? si spune si ce varsta ai, am mai auzit de asa ceva la un baiat de 14 ani, si la operat si in 10 minute era gata, acela nu cred ca este un cancer.

| Bull4ever explică (pentru Gabitzu246):

Nu am luat pana acum steroizi/proteine. Doar vitamine de la centrum acum o luna, nu cred ca afecteaza cu ceva.
Am 20 de ani (statistic vorbind acest cancer apare intre varsta de 20-35 ani)
Nu sunt nici eu sigur de acest lucru de aceea intreb, nu am toate simptomele unui cancer, dar o sa fac azi o verificare cu un test de sarcina laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bull4ever):

Proteine ai luat, ca se gasesc in mancare.

mananci => iei proteine, simplu.

| alexutzza121 a răspuns:

Da ar putea fi ceva neregula dar te sfatuiesc sa-ti faci programare neaparat la medicul ginecolog deoarece este o parte sensibila a corpului.paa succes insanatosire grabnica