| Mocanu_Razvan_1990 a întrebat:

Am și eu un bichon frize, care are 2 luni, l-amarți luat acum 2 zile, acum 24 de ore avea diaree,și vomita foarte puțin,mai mult scuipa mâncare...și avea diaree, își făcea nevoile cam din 2 ore în 2 ore,azi,nu mai are diaree,a făcut treaba mare doar o singura data,dar a făcut cam moale; și a vomat tot asa puțin la, dar de 2 ori, i.am dat ceai de menta și putina mâncare,am vrut sa ii dau orez fiert,dar e mofturoasa,și nu mănâncă,sunt disperat,îmi era frica sa nu aibă pervoviroza,dar nu a făcut scaun cu sânge,și vad ca mai mult doarme,și vomita foarte puțin,medicul veterinar nu ii poate da pastile pentru ca ieri a făcut vaccin.dar totuși m-a chemat sa îl vadă,și a zis ca nu are parvo dacă nu vomita mult,nu are febra și dacă nu face cu sânge,sunt șanse mici,cainele are carnet de sănătate,deparazitare,vaccin,arr tot.Îmi puteți da niște sfaturi,ce sa ii fac,ce sa ii dau, ce probleme credeți ca are...sunt puțin disperat la, abia am luat-o.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

E micut,pana se obisnuieste el cu mediul inconjurator, mancare,mizerie,produse de curatat,lumini,etc va avea diverse probleme cu stomacul,poate o alergie,se va teme de multe ori,etc
Daca consideri ca e ceva dificil, cum crezi acum, cel mai bine ar fi sa consulti un veterinar! pentru linistea ta, cel putin.
Consultatiile sunt gratuite, doar ca ii duci si tu o mica atentie medicului. Cam atat. ai grija de ea! numai bine!

| Deliiiia a răspuns:

Buna, si bichonul meu a a vut perioade in care vmita cand era pui, si treceau dupa o zi-doua. Ai grija sa fie hidratata si sa se odihneasca, iar daca simptomele persista mai consulta odata veterinarul

| Ovidiuuuuuuu a răspuns:

Ii gata de el...