| lucaconst29 a întrebat:

Salut, am și o problema am ieșit și eu afara la o cafea, a trecut juma de ora și a început să mă-ntepe lângă buric gen așa o tăietură și în dreapta sus sub coaste, ce poate fi? Dau funda cui îmi răspunde

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cafeina nu face bine adolescentilor.

| DARKSMOKE01 a răspuns (pentru doctorandus):

Cafeina nu are nici-o treaba bro. Cafeina e sănătoasă pentru digestie și ajuta la mentinerea sănătății mentale. De exemplu : ameliorează stresul, anxietatea, reduce riscul de a avea cancer, etc. Sunt mai multe.
Nu mai vorbi prosti de cafeina deoarece se vede ca nu știi nimic despre cafeina și despre avantajele ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca te grabeste sa mergi la toaleta si ca trebuie sa te usurezi!
cafea este diuretic, deci iti provoaca mutari in intestin si teraba mare.

| doctorandus a răspuns (pentru DARKSMOKE01):

De acord, cafeina este sanatoasa, si eu beau mai multe espresso pe zi. Dar nu este sanatoasa *pentru adolescenti*.

| DARKSMOKE01 a răspuns (pentru doctorandus):

Eu care beau cafea de la varsta de 14 ani, acum am 19.....nu am avut niciodata probleme cu cafeina!