| Bewaree a întrebat:

Am varsta de 15 ani si cum a inceput liceul si alti prieteni etc, m-am apucat de fumat din cauza grupului de prieteni happyCredeti ca e prea devreme sa fumez de la varsta asta? Am 15 ani si 1.78 credeti ca imi poate distruge fumatul cresterea in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZetZ a răspuns:

Am inceput sa fumez de la 13 ani si am acum 186, nu pot sa iti dau un raspuns sigur, difera de la persoana la persoana, daca nu te-ai apucat demult de fumat poti renunta foarte usor. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nu ar trebui sa fumezi deloc.

| Emokid9 a răspuns:

Și eu am avut tentative de a fuma de la 13 ani tot din cauza prietenilor pentru că eram in a șaptea și doream să mă dau mare până când am incercat, dar trebuie să ști să poți sa-ti iei adio de la creștere adică o sa fi că și acum dar nu o sa mai crești asta cu siguranță iar apoi încearcă să renunți iar daca nu poți că te înțeleg cum ii, incarca sa fumezi mai puținlaughing