| Nycu a întrebat:

Salut amsi eu o problema m-am tait intr-o stecla cind am cazut rana nu-i mare insa putin e adinca...am dat cu apa oxigenata si unele unsori... vreau sa va intreb care stie un medicament care sa usuce rana mai repede tinid cont ca am 4 zile si rana greu se usuca mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

De ce nu intrebi la o farmacie? persoanele de acolo sunt mult mai avizate in probleme gen decat ce poti gasi pe forum...
bafta si sanatate

| CybeRAthlete a răspuns:

Un dermatolog nu stiu cat de bine ar putea sa te ajute, dar nu ezita sa intrebi... totusi ar trebui sa fie in ramura lor de lucru...
bafta si sanatate

| Mehh a răspuns:

Exista astea:RIVANOL, pentru dezinfectare si SAPROSAN ca sa te ajute la uscarea raniihappy.

| Nycu explică:

CybeRAthlete am fost la farmacie si mea dat medicamente dar cam nu ajuta

| Carla_6398 a răspuns:

Incearca cu Nidoflor, nu-i nici scump si e f. bun! Garantat!