| Yujg a întrebat:

Salut, are ceva daca mananc de dimineata 3 crenvusti de pui cu 2 oua fierte pentru a slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dimineata 3 crenvusti de pui cu 2 oua fierte pentru a slabi?"

bănuiesc cum că ai vreo 300 de kile...așa-i?

| Frank51 a răspuns:

Da. Trebuie să mănânci 2 crenvurști de pui cu 3 oua fierte și cu castraveți neapărat, ah și era să uit de ceapă! Multă ceapă!

| dinaprilie a răspuns:

Indiferent ce ai manca la micul dejun, inainte sa bei un pahar de apa pe stomacul gol. Apa!

| badpanda a răspuns:

Crenwurstii din piele si resturi de pui cu nitriti te ajuta sa te cureti mai repede.

| Dintrebare a răspuns:

E mult. Masa asta ajunge la 700 de calorii. Daca mai mananci si la pranz asta, cam aia ar fi tot pe ziua respectiva. Mai bine mananci 2 oua cu o rosie sau 3 crenvusti cu o rosie sau cu mustar. Ca sa slabesti trebuie ca la finalul zilei sa fii in deficit caloric. Si ca sa se vada, deficitul caloric trebuie sa fie cat de cat mare. Incearca sa iti faci un plan zilnic si sa incluzi alimente care iti plac, dar sa iei in calcul sa fie si hranitoare (sa nu te apuce foamea dupa 2 ore) si sa fie in cantitati potrivite pentru slabire.