| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Are cineva de aici implant dentar? Imi poate spune cum este și de cat timp il are? Si sunt curios dacă este îngrijit cat timp rezista? Trebuie sa fi perfect sanatos ca sa ai implant. Am văzut ca daca ai hipertensiune arteriala nu se poate, dar ma gândesc dacă îți pui imant la 30 de ani si de exemplu la 60 faci hipertensiune arteriala sau orice boala care cauzează pierderea implantului osul unde a fost inserat se va reface?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, hipertensiunea arteriala si alte boli nu scot implanturile dentare din os.
Am sa-ti explic mai in detaliu in mesajul privat.

| AndreySebY123 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult!????

| AndreySebY123 explică (pentru AndreySebY123):

Nu știu de ce mi-a aparut atâtea semne se întrebare la comentariu eu pusesem un emoji dar nu merge pe TPU.