| nukemdfkz a întrebat:

Salut, are cineva idee cum pot scăpa de găurile lăsate de coșuri? (cicatrici) Am găsit pe google un pistol cu multe ace care cică te ajută să scapi de cicatricile de la coșuri, o fi bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ceva terapie cu laser cred ca este mai indicata, oricum ceva ce s-ar face intr-un centru de catre oameni specializati, nu cu pistoale luate de pe internet care mai mult ca sigur e reclama falsa, cum sunt multe si multe produse.

| Donsavas a răspuns:

Se numeste dermapen. Terapia cu dermapen ajuta mult.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu face prostii acasa ca o sa regreti, te poti alege cu alte cicatrici sau riduri.
De semnele alea scapi la medic prin proceduri de peeling chimic (mediu) dau dermabraziune. Mai bun e peeling-ul, practic iti pune un acid pe fata care are rolul de a-ti exfolia un strat generos de piele. Costa vreo 1000 lei si daca semnele sunt adanci s-ar putea sa ai nevoie de 2-3 sedinte dar la distanta de cateva luni sau ani intre ele. Si se face doar toamna sau primavara pentru ca e contraindicata expunerea la razele puternice ale soarelui. Va trebui sa iti dai vreo cateva luni zilnic cu crema de protectie solara cu spf 50. Nu e usor sa scapi de semnele alea, daca cineva iti promite ca poti face asta acasa ori minte ori consecintele vor fi grave.

| Raducons a răspuns:

Nu poti scapa decat la estetician, o sa coste ceva dar merita, o sa arate urat in timp