| Andrey2299 a întrebat:

as avea nevoie de aparat dentar doar in partea de sus...cam cat ar costa un aparat si de care mi-ar trebui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DDoctorita a răspuns:

Buna.
Inainte sa iti pui un aparat dentar cu bracketi trebuie sa stii, ca ori pui sus si jos, ori nu pui. In cazul in care pui doar sus, muscatura ta nu va mai fii la fel. happy

| Andrey2299 explică (pentru DDoctorita):

Nu conteaza, oricum musc pe o parte

| raikkonen01 a răspuns:

Preturile pentru aparetele dentare sunt destul de variate. Depinde daca tu pui accentul pe cum o sa se vada. Unul normal, care stii cum se vede, il gasesti la preturi intre 2000-3000 de lei. Cele care au bracketi (chestiile care ti se prind pe dinti) fizionomice, sunt de obicei, peste 3000 de lei. Daca vrei cu bracketi de safir, sunt un pic si mai scumpe, undeva la peste 3500 de lei.
Daca nici asta nu te multumeste, pentru ca sunt putin vizibile, sunt si aparate incognito, care se pun pe partea interioara a dintilor, deci nu o sa fie nimic vizibil din exterior. Partea proasta e ca aceaste sunt de obicei la preturi incepand cu 10.000 de lei. (multe clinici avand un pret orientativ de 3000 de euro).
Sper ca ti-am fost de folos.