| Jokers666 a întrebat:

As dori sa slabesc si eu vreo 10 kg dar nu stiu cum ca as vrea sa slabesc natural fara niciun tratament.Cine ma ajuta va primi Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu caut persoane cu care sa facem o comunitate de slabit, sa ne ajutam reciproc, daca doresti, sa imi spui, deci cum slabit eu?
in anul 2019 am avut 92 de kg la 1, 60, am renuntat la dulciuri, am dat jos doar 6 kg, recunosc ca nu am renuntat la dulciuri si faceam abuz de alimente, nu faceam sport, dar m-a ajutat sa ma las de dulciuri, din octombie pana in ianuarie 2020 am pus 4kg
in data de 10 ianuarie 2020 aveam 90 kg, 1, 60, ameteam des, prediabet, tensiune, anemie, nu e de gluma cu ingrasatul
e m-am hotarat sa caut informati cum sa slabesc, uite ce am facut
1, sport, 1 ora de mers pe jos apoi 2 ore apoi 3 ore zilnic
2, m-am lasat de dulciuri,sucuri, pizza, fast food, le am inlocuit cu fructe, legume, apa plata
3, am limitat portile de mancare, chiar si mancarea sanatoasa ingrasa
4, m-am informat despre mancarea sanatoasa
si asa am slabit 15 kg in 5 luni de atunci ma cam mentin ca mai consum inghetata dar vreau sa ajung la 64 pana in decembrie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

E mai usor a da jos kg cand este gras tare. Cu cat esti mai putin gras cu atat mai greu dai jos kg.
Eu de la 71 am ajuns la 66 in 2 luni. Fara sport doar cu munca obisnuita, si mancare putina.
Ex azi pana la sfarsitul zilei am consumat/consum 2cafele, 130gr -croissant 600kcal, o conserva = 300kcal + 3 oua =210 kcal +100gr paine neagra -cam 100kcal = 1300 calorii (asa mai rotunjit) + 1 bere cu lamaie si o bere simpla(posibil sa beau)

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine îți dă de mâncare? Tu îți pui în farfurie? Cât? Stomacul este extensibil, poți să torni în el și o găleată. Știi ce se întâmplă în inchisorile serioase, de pedeapsă. nu cele cu drepturile infractorului la 2000 de calorii pe zi? Stomacul se strâmtează. Și deținutul scade în greutate.

| Jokers666 explică (pentru sadrian46):

Da adevarat asa este in inchisoare nu iti da atata mancare

| sadrian46 a răspuns (pentru Jokers666):

Dar tu de ce îți dai mai multă decât îți trebuie. Să nu primești, să nu ai de mîncare poate fi o pedeapsă. Altă pedeapsă este să mănânco mai mult decât ai nevoie. Așa te pesepsești tu pe tine însuți. Ce să faci ca să ieși din propria închisoare? Tu ești în fața farfuriei, nu altcineva.

| Jokers666 explică (pentru sadrian46):

Adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deficit caloric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dietă echilibrată+Mâncare sănătoasă+Somn suficient+Sport.

| Jokers666 explică:

Eu as vrea sa vad dau la toti funda dar din pacate nu se poate ca deoarece toate sfaturile sunt folositoare. Oricum va multumesc tuturor?☺

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Iti recomand sa tii un regim alimentar corect, regimuri alimentare pentru slabit poti gasi oriunde, pe internet si sa faci cat mai mult sport. Iti ofer o metoda de a mea pe care o foloseam atunci cand trebuia sa slabesc repede pentru cantonamente. Iti infasori o folie de aluminiu la burta(cel mai recomandat), dar poti sa-ti pui si pe maini/picioare si puneti corpul in miscare, alearga, fa exercitii sa transpiri cat mai mult. Sper ca te-am ajutat.

| Jokers666 explică (pentru Dima_Alin_1998):

Ms o sa incerc sfatul cu folia